Czy impotencja od masturbacji jest w ogóle możliwa?

Impotencja może wystąpić na skutek różnych przyczyn, zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Impotencja to szkodliwe zjawisko nie tylko z uwagi na seksualną niemoc, którą powoduje u panów. Problem stanowi również stan psychiki. Mężczyźni, którzy chorują na impotencję mogą stracić poczucie własnej wartości, jak i męskości. W niżej znajdującym się tekście, znaleźć można informacje na temat tego, czy impotencja może występować z uwagi na częstą masturbację. 

Masturbacja – na czym polega?

Masturbacja opiera się na pobudzeniu swoich płciowych narządów celem wywoływania seksualnego podniecenia. Może ona doprowadzić do orgazmów i w większości przypadków taki jest właśnie jej cel. Zgodnie z licznymi badaniami, panowie masturbują się znacznie częściej, jak i robią to więcej razy w ciągu całego swojego życia, aniżeli panie. Jeszcze niedawno masturbację uznawano za coś złego, a po dziś dzień w równych środowiskach ciągle uważa się ją za swoisty temat tabu. Masturbacja umożliwia osiągnięcie wielu różnych korzyści. Pośród najczęściej wymienianych, będą:

  • wpływanie na znacznie szybsze zasypianie, dzięki temu, iż wydziela się prolaktyna,
  • rozładowanie napięcia przez uwolnienie się dopaminy,
  • ułatwienie osiągania samodzielnych orgazmów, jak również z udziałem partnerki,
  • wpływanie na jakość męskiego nasienia,
  • możliwość zapoznania się ze swoim ciałem i poddanie sprawdzeniu, co będzie w stanie wywoływać u nas przyjemność.

Masturbacja powinna być rozpatrywana również w kategoriach związku. W jednych, masturbowanie się jest zakazane, zaś w innych wręcz przeciwnie. Masturbacja może spełniać rolę zabawy, gry wstępnej, która będzie podniecać oboje partnerów do późniejszego, znacznie bardziej namiętnego aktu seksualnego. Może również spełniać funkcję czegoś odmiennego, zbliżeń w których będziemy mogli samodzielnie zadbać o własną przyjemność w sposób, jaki tylko chcemy. Masturbacja może stanowić zatem zdrowy zamiennik aktywności seksualnej z płcią przeciwną.

Jaki wpływ na potencję wykazuje masturbacja?

Masturbację nierzadko przedstawia się tylko w zakresie wielu jej zalet. Podkreślane są jej właściwości zdrowotne, jak i możliwości poznawania swojego ciała czy też swojej seksualności. Niemniej to wyłącznie jedna spośród stron medalu. Zbyt częste masturbowanie się, może doprowadzić do problemów z właściwą erekcją. Nie jest to bynajmniej wymysł, ale zupełnie naturalna reakcja naszego organizmu. Większość panów podczas masturbowania się, używa swoich dłoni. Codzienne masturbowanie się za pomocą dłoni sprawi, iż doznania będą po prostu monotonne. Mężczyźni się do tego przyzwyczają, iż przyjmować jest im zapewniona poprzez wykonywanie właściwych ruchów. Kiedy są singlami może to być dla nich zupełnie niedostrzegalne, niemniej jednak kiedy znajdą już partnerki, mogą natrafić na pewne rozczarowanie.

Mocniejsza masturbacja, a kłopoty z potencją

Zbyt częste masturbowanie się, może doprowadzić w pierwszej kolejności do przedwczesnych wytrysków. Później może dochodzić do zaburzeń w zakresie erekcji, czyli kłopotów z utrzymywaniem się wzwodu. Innym scenariuszem, który może prowadzić do tego, opiera się na mocniejszych doznaniach, które trzeba będzie sobie dostarczyć, kiedy będziemy się zbyt często masturbowali. Najzwyklejsze pocieranie swojego penisa, może nie być już w takiej sytuacji wystarczające, dlatego będziemy to robić mocniej i szybciej. Członek po wytrysku, może nas boleć, jeśli będziemy go zbyt mocno stymulowali. Taki problem nie pojawiłby się po masturbacji raz na pewien czas, a jeżeli będziemy ją wykonywać codziennie, taki kłopot jak najbardziej może wystąpić.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *