Na czym polega seks tantryczny?

Kiedy do drzwi sypialni puka nuda, partnerzy zwykle szukają sposobu na wypędzenie z łóżka niechcianego gościa. Niestety nie dla wszystkich par skutecznym rozwiązaniem staną się zabawki i gadżety erotyczne, a także spontaniczne szybkie numerki w różnych miejscach mieszkania. Być może warto więc skupić się na spotęgowaniu odczuć i doznań, których dostarcza nam stosunek seksualny? Okazuje się, że kochankowie mogą zaspokajać się na wiele sposobów, a kluczem jest znalezienie tego, który na nowo rozbudzi ogień pożądania. Warto więc skupić się nie tylko na swojej fizyczności, ale także na swojej duchowości i spróbować seksu tantrycznego. Na czym on polega i jak się go uprawia?

Czym jest seks tantryczny?

Sztuka seksu tantrycznego wywodzi się z Indii. Jest to jedna ze szczególnych praktyk, która polega na celebracji samego zbliżenia dwojga zakochanych, a samo osiągnięcie orgazmu nie jest już tak istotne. Priorytetem jest odczucie maksymalnej bliskości ze swoim partnerem lub partnerką. Koncepcja “tantry” w wolnym tłumaczeniu na język polski, oznacza nic innego jak “narzędzie do rozciągnięcia świadomości”. We wspomnianych już Indiach, skąd koncepcja ta się wywodzi, jest ona niezwykle popularna, a przede wszystkim doceniana przez wile par. Jest to także pogląd, że wszystko jest jednością, co znalazło przełożenie na życie seksualne zarówno kobiet jak i mężczyzn. Miłość tantryczna, czy też seks tantryczny, ma za zadanie utworzyć z dwóch bytów- czyli ciała kobiety i mężczyzny, jeden byt wspólny. Seks tantryczny to moment, w którym ciała kochanków mają być jednością i idealną, dopełniającą się całością. To stworzenie pomiędzy kobietą, a mężczyzną nierozerwalnej więzi, bazującej na delikatnych i pełnych miłości dotykach, czułych i głębokich spojrzeniach, niespiesznych i namiętnych pieszczot. Seks tantryczny na dalszy plan odkłada moment szczytowania, który powinien być maksymalnie opóźniony. Sam akt miłosny powinien trwać kilka, a nawet kilkanaście godzin. Ten typ miłości jest polecany parom hetero i homoseksualnym, parom początkującym jak i parom z długoletnim stażem. Często seks tantryczny pomaga znaleźć w związku nową bliskość, nadać zbliżeniom nową jakość i na nowo rozbudzić pragnienia kochanków.

Jak uprawiać seks tantryczny?

Seks tantryczny nie jest trudny sam w sobie. Po pierwsze i najważniejsze, kwestią priorytetową są pieszczoty, którymi partnerzy się nawzajem obdarowują. Pieszczoty te nie ograniczają się głównie do okolic intymnych czy najczulszych, erogennych punktów. Obejmują one każdą część ciała kochanka, od głowy aż po palce u stóp. Zwykle seks tantryczny rozpoczyna delikatne gładzenie powiek partnera, muskanie ich wargami, a następnie przechodzi się do pieszczot ust, w przypadku mężczyzn niezwykle unerwiona i wrażliwa jest dolna warga. Podczas dawkowania sobie przyjemności, partnerzy nie mogą pominąć uszu. Ich głaskanie, masowanie, ssanie czy delikatne podgryzanie, wzmaga napięcie seksualne.

Istotna jest także głowa partnera lub partnerki, którą można delikatnie masować, a także mierzwić i bawić się kosmykami włosów. Kolejnym krokiem są pieszczoty szyi, karku i ramion, które u pań są niezwykle czule na dotyk. Następnie piersi, lub w przypadku panów klatka piersiowa, a w szczególności brodawki sutkowe. Niezwykle przyjemne są także delikatne pieszczoty okolic brzucha, pępka i boków ciała, a także obszar pleców, wzdłuż kręgosłupa. Okolice intymne są kolejnym przystankiem w seksie tantrycznym i warto poświęcić im dłuższą chwilę, by następnie rozpocząć podróż wzdłuż nóg partnera lub partnerki, na stopach kończąc.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *